ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13524162
*
nr 1352 4162
Spegel
med hylla och hängning, nutida. Höjd: 39 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 oktober 2020
kl 19:48:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/9 06:50:38
1
150 kr
1/10 09:33:49
2
150 kr
1/10 09:33:49
1
150 kr (Budbetjänt)
4/10 02:23:22
3
200 kr
4/10 07:09:04
1
250 kr
5/10 17:17:41
4
Vinnande bud
5/10 18:04:18
5
350 kr
5/10 18:04:18
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hylla och hängning nutida spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1352 4162
Spegel
med hylla och hängning, nutida. Höjd: 39 cm
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 oktober 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/9 06:50:38 | 1 | 150 kr |
1/10 09:33:49 | 2 | 150 kr |
1/10 09:33:49 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
4/10 02:23:22 | 3 | 200 kr |
4/10 07:09:04 | 1 | 250 kr |
5/10 17:17:41 | 4 | Vinnande bud |
5/10 18:04:18 | 5 | 350 kr |
5/10 18:04:18 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hylla och hängning nutida spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45